کارنامه فرنگی‌کاران امید در مسابقات جهانی| ظهور ستاره‌های جدید در آسمان کشتی

به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت‌های کشتی فرنگی زیر 23 سال (امیدها) قهرمانی جهان در حالی روزهای 10 تا 12 آبان ماه در شهر بوداپست برگزار شد که در پایان تیم ایران با 3 مدال طلای میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان 63، 72 و 130 کیلوگرم و 3 مدال برنز مهدی محسن‌نژاد، سجاد ایمن طلب و محمدهادی ساروی در اوزان 60، 67 و 97 کیلوگرم و کسب 122 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت.

تیم‌های گرجستان و روسیه نیز با کسب 121 و 118 امتیاز پس از تیم ایران به عنوان های دوم و سوم رسیدند.

نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها صاحب 21 پیروزی و 6 شکست شدند که در این بین میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان 63، 72 و 130 کیلوگرم عملکرد درخشان‌تری نسبت به سایر ملی‌پوشان با کسب مدال طلا داشتند، البته گرایی در این بین علاوه بر اینکه 5 دور کشتی گرفت (دلخانی و یوسفی دور اول استراحت داشتند) با حریفان مطرح‌تر و قدرتری نیز سرشاخ شد. 

گرایی در دور اول از سد چنگیز ارسلان، قهرمان سال گذشته این مسابقات از ترکیه گذشت و سپس ماگومد یاربیلوف از روسیه را از پیش رو برداشت و در یک چهارم نهایی در حالی در مصاف با راماز زوئیدزه، دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان با نتیجه 7 بر 5 و ضربه فنی به برتری دست یافت که تا ثانیه‌های پایانی 5 بر 3 از حریفش عقب بود.

از سوی دیگر تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران در حالی به عنوان قهرمانی در این دوره دست یافت که سال گذشته با کسب 4 مدال برنز توسط مهدی محسن‌نژاد در 60، مهدی ابراهیمی در 82، علی‌اکبر حیدری در 97 و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم و یک عنوان پنجمی میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم با 70 امتیاز در جایگاه ششم جهان قرار گرفته بود.

* کارنامه عملکرد کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: پویا ناصرپور (عنوان دهمی)

دور اول: استراحت 

دور دوم: با نتیجه 13 بر 3 مقابل سرداربیک کونوشبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید

یک چهارم نهایی: مقابل شوتا اوگاوا، دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد. ناصرپور در این دیدار از ناحیه مچ پا دچار شکستی شد و به بیمارستان انتقال یافت و بدین ترتیب از ادامه کار در این مسابقات بازماند.

60 کیلوگرم: مهدی محسن‌نژاد (مدال برنز)

دور اول: استراحت 

دور دوم: مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی دست یافت

یک چهارم نهایی: مقابل آرمن ملیکیان از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.

شانس مجدد: با نتیجه 8 بر صفر مارتین ولیف از بلغارستان را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت

رده‌بندی: کریستین کچکمتی از مجارستان را با نتیجه 9 بر 5 مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

63 کیلوگرم: میثم دلخانی (مدال طلا)

دور اول: استراحت 

دور دوم: مقابل ماکسیم نهودا از بلاروس با نتیجه 9 بر 6 به پیروزی دست یافت

یک چهارم نهایی: اولکساندر هروشین از اوکراین را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد

نیمه نهایی: با نتیجه 4 بر یک از سد مهمت چکر از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد

فینال: با نتیجه 7 بر 6 از سد لوانی کاوجارادزه از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

67 کیلوگرم: سجاد ایمن طلب (مدال برنز)

دور اول: استراحت 

دور دوم: با نتیجه 5 بر 3 مقابل الکساندر لیانوونچیک از بلاروس مغلوب شد، اما با توجه به راهیابی این کشتی‌گیر به دیدار پایانی، به گروه شانس مجدد راه یافت

شانس مجدد: با نتیجه 3 بر یک از سد حاجی کاراکوش از ترکیه گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت

رده‌بندی: در مصاف با دیوید دیمیتروف از بلغارستان با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

72 کیلوگرم: محمدرضا گرایی (مدال طلا)

دور اول با نتیجه 10 بر 3 از سد چنگیز ارسلان، قهرمان سال گذشته این مسابقات از ترکیه گذشت

دور دوم: با نتیجه 3 بر 2 ماگومد یاربیلوف از روسیه را از پیش رو برداشت

یک چهارم نهایی: در مصاف با راماز زوئیدزه، دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان با نتیجه 7 بر 5 و ضربه فنی به برتری دست یافت

نیمه نهایی: ماکسیم یوتوشنکو از اوکراین را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت

فینال: سانان سلیمان اف از آذربایجان را با نتیجه 7 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

77 کیلوگرم: علی نوروزی (بیست‌وششم)

در دور نخست مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف روس، حذف شد.

 82 کیلوگرم: سیدمحمد چوبچیان (سیزدهم)

دور اول: استراحت 

دور دوم: با نتیجه 10 بر 5 مغلوب گئورگ ماریا از رومانی شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

87 کیلوگرم: حمیدرضا بادکان (هجدهم)

دور اول: با نتیجه 3 بر 2 مقابل مارتیناس نمسویسیوس از لیتوانی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی (مدال برنز)

دور اول: استراحت 

دور دوم: با نتیجه 9 بر 3 بنس الماسی از صربستان را مغلوب کرد

یک چهارم نهایی: مقابل آروی ساوولاینن قهرمان جوانان جهان و زیر 23 سال اروپا از فنلاند با نتیجه 5 بر یک شکست خورد، اما با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به گروه شانس مجدد رفت

شانس مجدد: مقابل آریف نیفتولایف از آذربایجان با نتیجه 7 بر یک پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت

رده‌بندی: با نتیجه 6 بر 4 و ضربه فنی ولادلن کوزلیوک از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

130 کیلوگرم: علی‌اکبر یوسفی (مدال طلا)

دور اول: استراحت 

دور دوم: در مصاف با کونستا مایین پایای از فنلاند با نتیجه 3 بر صفر به برتری دست یافت

یک چهارم نهایی: با نتیجه 3 بر 2 از سد فرانز ریشتر از آلمان گذشت

نیمه نهایی: با نتیجه 7 بر 6 از سد عثمان ایلدیریم، دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از کشور ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد

فینال: با توجه به مصدومیت زویادی پاتاریدزه، قهرمان سال گذشته این مسابقات پیروز میدان شد و به مدال طلا رسید.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- شوتا اوگاوا (ژاپن) 2- امین صفرشایف (روسیه) 3- اکرم اوزتورک (ترکیه) و زائور علی اف (آذربایجان) … 10- پویا ناصرپور (ایران)

60 کیلوگرم: 1- آرمن ملیکیان (ارمنستان) 2- ژولمان شارشنبیکوف (قرقیزستان) 3- مهدی محسن نژاد (ایران) و آرتور پتروسیان (روسیه)
63 کیلوگرم: 1- میثم دلخانی (ایران) 2- لوانی کاوجارادزه (گرجستان) 3- ماکسیم نیهودا (بلاروس) و فادیس والیتوف (روسیه)
67 کیلوگرم: 1- محمد السید (مصر) 2- الکساندر لیاوونچیک (بلاروس) 3- سجاد ایمن طلب (ایران) و آرتور پولیتایف (اوکراین)
72 کیلوگرم: 1- محمدرضا گرایی (ایران) 2- سانان سلیمان اف (آذربایجان) 3- والنتین پتیچ (مولداوی) و ماکسیم یوتوشنکو (اوکراین)
77 کیلوگرم: 1- اسلام اوپیف (روسیه) 2- کودای ساکورابا (ژاپن) 3- تامرلان شادوکایف (قزاقستان) و سرکان آکویون (ترکیه) … 26- علی نوروزی (ایران)
82 کیلوگرم: 1- میلاد علیرضایف (روسیه) 2- ویکوسلاو لوبوریچ (کرواسی) 3- یوگنی پولیوادوف (قزاقستان) و آیونگو ریکادزه (گرجستان) … 13- سید محمد چوبچیان (ایران)
87 کیلوگرم: 1- سمن نوویکوف (اوکراین) 2- گورامی ختسوریانی (گرجستان) 3- دانیل هیچاواریا (کوبا) و کریل ماسکوویچ (بلاروس) … 18- حمیدرضا بادکان (ایران)
97 کیلوگرم: 1- آروی ساوولاینن (فنلاند) 2- گئورگی ملیا (گرجستان) 3- دیمتیری کامینسکی (بلاروس) و محمدهادی ساروی (ایران)
130 کیلوگرم: 1- علی اکبر یوسفی (ایران) 2- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) 3- داوید اوواساپیان (ارمنستان) و عثمان ایلدیریم (ترکیه)

رده بندی تیمی: 1- ایران 122 امتیاز 2- گرجستان 121 امتیاز 3- روسیه 118 امتیاز 4- اوکراین 77 امتیاز 5- بلاروس 69 امتیاز 6- ژاپن 65 امتیاز 7- ترکیه 65 امتیاز 8- ارمنستان 64 امتیاز

انتهای پیام/ک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *